Teknik Donanım

Bakacakkadı Özel Can Diyaliz Merkezi

Merkezimizde Fresenius ve BBraun marka 28+2  adet hemodiyaliz cihazı bulunmaktadır.

Merkezimizdeki tedaviniz için gerekli saf su; ön arıtma sistemiyle beraber işleyen  çift Reverse Osmose Su Arıtma Sistemleri ile üretilmektedir. 

Hekimlerimiz tarafından gerekli görülen tüm tahlilleriniz; merkezimizde yapılacaktır. Tahlil sonuçlarınızın gerektirdiği tüm tıbbi tedavi tarafımızdan gerçekleştirilecektir.

 Son teknolojiyle dizayn edilmiş sistemimizde Endotoksin filtresi de mevcuttur.

 

Endotoksin Filtresi;

Endotoksin filtreleri bakteri parçalanma ürünlerini 0,25 IU/ml'nin altında tutmasını sağlar. Endotoksinler Pseudomonas ve enterobakterler gibi gram-negatif bakterilerin dış membranlarındaki ana kompanentlerdir.

Bunların diyaliz suyuna karışması hastalarda monositlerden bazı sitokinlerin örneği interlökin-1 (IL-1), IL-6 ve tümör nekroz faktörü savunmasına neden olarak enflamasyon yapabilirler. Endotoksinlerin önlenmesi hastaların sürvinde önemli rol oynar.

Diyaliz hastalarının yukarıda belirtilen maddeler dışında suya karışan pek çok ürünlerle karşı karşıya kalmaktadır ve bunlara ait bir limit belirlenmemiştir. Yapılan çalışmalar hastaların yüksek konsantrasyonlarda 27 adet eser elemente maruz kaldığını göstermektedir.

Hemodiyaliz makinelerimiz bütün diyalizörlere uyumlu olup high flax diyaliz tedavisi de uygulanmaktadır. Diyaliz makinelerimizde hastaya göre gerek görülürse profili uygulanmaktadır.

Çok fazla kilo alan hastalarda, hastayı yormadan, kilo çekimini belirli saatlere yayarak diyaliz sonrası oluşabilecek (hipotansiyon, yorgunluk, halsizlik vs.) komplikasyonları azaltmaktadır.